Hakkımızda

dünden bugüne…

HAKKIMIZDA

Sektörde 1993 yılından günümüze körfezin en deneyimli ve değişmeyen ekibine sahip olan firmamız, başta körfez halkı olmaz üzere ülkemizin 81 iline ve Dünya ülkelerine İhracat ile hizmet vermektedir. Tüm mermer, doğal taş, granit, kuvars, porselen, soba ve şömine ihtiyaçlarını karşılamakta ve yüksek kaliteli hizmet ile sektördeki varlığını sürdürmektedir. KARAOĞULLARI Mermer – Şömine, 1998 yılından günümüze döküm ve çelik şömine hazneleri ile ihtiyaca göre sulu sistem ve kuru sistem çözümlerini başarı ile uygulayan bir aile şirketidir.

Ayrıca daha küçük m2 alanlar için dekoratif döküm şömine sobalar ile ısı ihtiyaçlarınızı maksimum fayda çerçevesinde gerçekleştirmektedir. Görsel ve estetiğin, son teknoloji ısıtma sistemi ile entegrasyonunu başarı ile uygulayan firmamız hayallerinizdeki yaşam alanlarınızı, mekanlarınızı estetik bir dokunuş ve ısı ile buluşturmaya devam ediyor.

bugünden yarına…

VİZYONUMUZ

Körfezin en köklü MERMER ve ŞÖMİNE FİRMASI olarak bulunduğumuz noktayı koruyarak, müşterilerimizin HAYAL GÜÇ’ lerinde sınır tanımayan tasarımlarını GERÇEĞE dönüştürmektir.

Kısacası SİZ HAYAL EDİN, BİZ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRELİM sloganımız ile körfezin en deneyimli firması olarak profesyonel ekibimiz ile değerli müşterilerimizin hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürerek mutlu müşteri düsturu ile büyük bir aile olabilmektir.

herzaman daima…

MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin hayal güçlerindeki sınır tanımayan tasarımlara KARAOĞULLARI MERMER-ŞÖMİNE olarak imzamızı atmak, en üst düzeyde MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SAĞLAMAK, ucuz iş değil KALİTEDEN ödün vermeyen çizgimizi koruyarak KALİTELİ EKONOMİK HİZMET bilincini yerleştirmektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Şömine nasıl yakılır?

Odun doldururken kapağı yavaşça açınız, baca klapesi olan sistemlerde klapeyi açınız. Şömine odunlarını 12-20 cm çapında olanlardan seçiniz ve maksimum 3-4 kütük atınız. Daha yavaş bir yanma için odun koymadan önce alevlerin alçalmasını bekleyiniz ve çok canlı ateşe odun atmaktan kaçınınız.

Neden ısı odası yapılması gerekir?

En basit tanımıyla, şömine yakılarak elde edilen ısının depolanması, mekanın farklı bölümlerine kullanılmak üzere biriktirilmesi için oluşturulan bölmelerdir. Merkezi ısıtma sistemlerinin temelini oluşturan ısı odası sistemi, günümüzde kapalı hazneli şöminelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kw gücü nasıl hesaplanır?

Şömine tüketicilerinin en çok sorduğu sorularında biri budur. KW şömine haznesi veya sobasına atılan 1 kg kuru odun ile 1 saatte ortaya çıkan ısıtma kapasitesidir. KW, metrekare veya metreküp cinsinden de hesaplanabilir. 1 KW ısı = min 5,2 m² – max 16,0 m² veya min 13,0 m³ – max 40,0 m³ Metreküp hesaplamasında tavan yükseklikleri standart olarak 2,5 m alınmaktadır.

Neden Sulu Sistem Isıtma?

Odun doldururken kapağı yavaşça açınız, baca klapesi olan sistemlerde klapeyi açınız. Şömine odunlarını 12-20 cm çapında olanlardan seçiniz ve maksimum 3-4 kütük atınız. Daha yavaş bir yanma için odun koymadan önce alevlerin alçalmasını bekleyiniz ve çok canlı ateşe odun atmaktan kaçınınız.

Neden İthal Şömine Haznesi & Soba

Bize en çok sorulan sorulandan biri de Neden İthal Şömine Haznesi! Aslında sorunun nedeni şömine haznesinin ithal veya yerli üretim olması değildir. Sorulması gereken ‘neden CE, TSE ve Doğru Üretim Normalarına Sahip Şömine Haznesi‘dir. Ülkemizde ne yazıkki şömine üretimi yıllardır merdiven altı olarak tabir edilen şekilde, belgesiz, testsiz ve kaçak yapılmaktadır. Üretilen ürünlerin neredeyse hiç birinde alınması gereken belgeler mevcut değildir. Ürünler üretilirken uygun normlarda üretilmediği ve uygun şartlar altında ısıtma testleri yapılmadığı için, ürün özelliklerinde belirtilen ısıtma değer kapasiteleri ve verimlilik oranları doğru değildir. Bir ürüne ait CE ve TSE sertifikları o ürünün; • Enerji Tasarrufunu, • Çevre Korumasını, • Can ve mal emniyetini, • İnsan sağlığına ve güvenliğine zarar vermeyeceği gibi, diğer canlılara ve çevreye de ürünün doğrudan bir zarar vermeyeceğini bu işaret ile belgelemiş olur.

Şömine Camı Neden Kirlenir?

Eğer şömine veya sobanızın camı yeterli hava almıyorsa cam islenebilir. Bu durumda yanma havası girişlerini açık bırakın. Camın yeterli havalandırılması, önler. Bu yüzden bu özelliğe sahip cam temizleme sistemli ürünleri almanızı öneririz. Yakılan odunun kalitesi ve nem içeriği de önemlidir . Kozalaklı odunlar (çam, köknar, karaçam vb.) kullanmamaya özen gösterin. Bu odunların içinde bulunan reçine içerisindeki gazlar ve duman camlar ve bacanın iç kısmında hızla birikmekte ve bacanın iç kısmı büzülmekte ve bacanın genişliğini daha da azaltılmakta ve kurum açısından tehlikeli olabilmektedir. Nem içeriği% 20’den fazla olan odunlar daha fazla ve daha yoğun duman yayar ve camın daha hızlı kararmasına neden olur.

Şömine Camı Nasıl Temizlenir?

Amonyak ile temizleyin. Şöminenin dokunulabilecek kadar soğuk olduğundan emin olun. Bir sprey şişesini su ile seyreltilmiş amonyak karışımı ile doldurun. Su, amonyağın cam üzerinde buharlaşmasını engelleyecek ve daha kolay kullanılmasını sağlayacaktır. Bazıları bu karışımın içerisine sirke eklemeyi de önerir, ancak gerek yoktur. Bir kaç tane kağıt havlu alın ve karışımı cama püskürtün. Kağıt havlu ile siyah ya da sisli camı temizleyin. Camınızın ne kadar isli ya da sisli olduğuna bağlı olarak bir kaç defa temizlemeniz gerekebilir. İnatçı lekeler varsa, kağıt havluyu karışımın içerisine batırın ve lekenin üzerine serin, kağıt havlu cama yapışacaktır. Kağıt havluyu camın üzerinde yaklaşık 10 dakika kadar bırakın. Bu, karışımın emilmesini ve lekelerin çıkmasını sağlayacaktır. Kağıt havluyu kaldırdıktan sonra, is kolayca silinebilecektir. Ayrıca lekeyi ovalamak için bulaşık süngeri kullanabilirsinz, ancak camınızın çizilme riski olduğundan güvenlik tehlikesi oluşturur. Amonyak ve suya batırılmış kağıt havluyu alın ve soba kısmındaki küllerin içine batırın. Camı ovmak için küllü kağıt havluyu kullanın, kül camın kimyasal temizliğine yardımcı olacaktır. Kuru bir bez ile camı kurulayın.

Neden Kuvars?

Diğer doğal taşların aksine, yapısında kılcal çatlak bulunmayan ve sıvı emmeyen kuvars, leke tutmaz, günlük temizlik malzemeleri, hatta sadece nemli bir bezle bile kolaylıkla temizlenebilir. Mikro gözeneklere ve kılcal çatlaklara sahip doğal taşlar suyu bünyesine emerek leke tutarken, diğer yandan da bu kılcal çatlaklar bakterilerin yaşaması için elverişli ortam yaratır. Kompakt yapısı sayesinde , bakteri üremesine elverişli ortam yaratmayan, hijyen raporuna sahip özel bir yüzey kaplama malzemesidir. LGA Hijyen sertifikası dışında, TSE ve NSF onaylı olması Çimstone, Belenco, Coante, Calisco diğer doğal taşlara göre banko/tezgahlarda avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar kullanıcılar için büyük yarar getirmektedir.Kuvarslar diğer doğal taşlara zarar veren sirke, limon, zeytinyağı, şarap gibi mutfakta her gün kullanılan malzemelerin yıpratıcı etkisinden de zarar görmez. Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan kuvarslar mermer, granit gibi parlatma, cila gerektirmeden ilk günkü görünümünü yıllarca korur. Doğal taşlar rezervlerle sınırlı olduğundan istenilen miktar, kalite ve renk seçeneğini her zaman sunamazken, kuvarslar değişik

Neden Sıfır Tezgah Vogel?

Görünüş, estetik, bütünlük ve kullanış için en elverişli ürün olan vogel eviye Alman üretiminin gözde bir ürünüdür. Hiçbir şekilde leke tutmaz, kararmaz vb. gibi üstünlükleri sayesinde tercih ediyor ve öneriyoruz.